Միջազգային զեկույցներում ՀՀ-ի հետ կապված բոլոր հարցերը մեր օրակարգում են. ԱԽ քարտուղար
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Կոռուպցիայի դեմ պայքարում Հայաստանը 2018 թվականից առաջընթաց է գրանցել, սակայն արդյունքներն էլ ավելի բարելավելու համար հավելյալ ջանքեր է պետք գործադրել։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասաց Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը՝ մասնակցելով «ՀՀ-Արևելյան գործընկերություն-ԵՄ․ մարտահրավերներն ու հնարավորությունները» խորագրով պանելային քննարկմանը։
«Կոռուպցիայի դեմ պայքարում 2018 թվականից շատ առաջընթացներ ենք գրանցել, բայց այս պահին որոշակի չափով առաջընթաց գրանցելու համար հավելյալ ջանքեր են պետք։ Անվտանգության խորհրդի գրասենյակը հետևում է 24 միջազգային զեկույցներին, այդ զեկույցներում բարձրացվող բոլոր խնդիրները մեր օրակարգում են՝ կլինի ռազմավարության, օրենքի, քաղաքականության մակարդակում։ Գրեթե չկա մի հարց, որ միջազգային զեկույցները բարձրացնում են, և դա չլինի Հայաստանի կառավարության օրակարգում։ Խնդիրը երբեմն դրանց իմպլեմենտացիան է։ Եվ այստեղ է, որ հավելյալ ջանք ունենք գործադրելու»,- ընդգծեց Գրիգորյանը։

Все вопросы, поднимаемые в международных докладах относительно Армении, находятся в нашей повестке: секретарь Совета безопасности
Армения с 2018 года добилась определенного прогресса в борьбе с коррупцией, но для дальнейшего улучшения результатов необходимы дополнительные усилия.
Как передает Арменпресс, это отметил секретарь СБ, выступая на панельном обсуждении “РА-Восточное партнерство-ЕС. Вызовы и возможности”.
“С 2018 года мы добились большого прогресса в борьбе с коррупцией, но на данный момент необходимы дополнительные усилия, чтобы добиться большего прогресса. Аппарат Совета безопасности следит за 24 международными докладами, все вопросы, поднятые в этих докладах, находятся в нашей повестке, будь то вопросы стратегии, права, политики. Нет вопросов, которые поднимались бы в международных докладах, и не вошли бы в повестку правительства Армении. Проблема иногда в их имплементации. И именно здесь мы должны приложить дополнительные усилия”, - подчеркнул Григорян.