Արաբական պետությունների լիգայի գլխավոր քարտուղարը Պաղեստինը ճանաչելու Հայաստանի քայլը որակել է խիզախ որոշում
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արաբական պետությունների լիգայի գլխավոր քարտուղար Ահմեդ Աբուլ Ղեյտը ողջունել է Հայաստանի կողմից Պաղեստինի Պետությունը պաշտոնապես ճանաչելու մասին հայտարարությունը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ լիգայի գլխավոր քարտուղարը շեշտել է, որ դա խիզախ որոշում է, որն արտացոլում է բարեկամ երկրի դիրքորոշումը՝ դեպի պատմության ճշմարտացի կողմ:
Գլխավոր քարտուղարի պաշտոնական խոսնակ Ջամալ Ռուշդին ասել է, որ Պաղեստինի Պետությունը ճանաչողների թվի ավելացումն արտացոլում է միջազգային հանրության աճող համոզմունքը՝ օկուպացիայի շարունակելու անհնարինության վերաբերյալ: Նա նշել է, որ ճանաչումը կարևոր քայլ է 1967թ. հունիսի 4-ի սահմաններով Պաղեստինի Պետության մարմնավորման ուղղությամբ:

YEREVAN, JUNE 22, ARMENPRESS. Arab League Secretary-General Ahmed Aboul Gheit welcomed Armenia's recognition of the State of Palestine as "a courageous decision that indicates this friendly country stands on the right side of history."
Jamal Rushdi, official spokesman of the League’s Secretary-General, said expansion in the recognition of Palestinian statehood among the international community is a further evidence of a growing conviction that it is impossible for the occupation to continue. He noted that, the recognition represents an important step towards the creation of a Palestinian state on the borders of June 4, 1967.