ՄԱԿ-ը հաջորդ շաբաթ Էբրահիմ Ռայիսիի հիշատակին նվիրված նիստ կանցկացնի
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեան հաջորդ շաբաթ արարողություն կանցկացնի՝ ի հիշատակ ուղղաթիռի վթարից զոհված Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիի, արտգործնախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանի և նրանց ուղեկցող մյուս անձանց: Այդ մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է IRNA գործակալությունից:
Դենիս Ֆրենսիսը` ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 78-րդ նստաշրջանի նախագահը, հայտարարել է, որ միջոցառումը տեղի կունենա մայիսի 30-ին։
Մայիսի 19-ին Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիի ուղղաթիռը վայրէջք կատարելիս կործանվել էր Իրանի Արևելյան Ատրպատականի նահանգում, երբ նա երկրի արտգործնախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանի և այլ պաշտոնյաների հետ վերադառնում էր Իրանի և Ադրբեջանի Հանրապետության սահմանին գտնվող ջրամբարի բացման արարողությունից։ Կործանված ուղղաթիռում գտնվողներից ոչ ոք ողջ չի մնացել։

ООН на следующей неделе проведет мемориальное заседание памяти Эбрахима Раиси
Генеральная Ассамблея ООН на следующей неделе проведет церемонию в память об аятолле Сейеде Эбрахиме Раиси, покойном президенте Ирана, Хосейне Амире Абдоллахияне, покойном министре иностранных дел, и других жертвах крушения вертолета.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на IRNA, генеральная Ассамблея ООН должна провести церемонию в память об убитом президенте и министре иностранных дел Ирана, а также других жертвах катастрофы иранского вертолета в ближайший четверг.
Денис Фрэнсис, председатель 78-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН, объявил, что это мероприятие состоится в четверг, 30 мая.