Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսին այցով մեկնել է Անկարա
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈւՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսին իր պաշտոնակից Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հրավերով հունվարի 24-ին ուղևորվել է Անկարա։ Այդ մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է իրանական IRNA գործակալությունից:
Ռայիսին կմասնակցի Իրանի և Թուրքիայի տնտեսական համագործակցության բարձրագույն խորհրդի VIII նիստին։
Այցի շրջանակներում Անկարայում Թուրքիայի նախագահ Էրդողանի և Իրանի նախագահ Ռայիսիի նախագահությամբ տեղի կունենա Թուրքիայի և Իրանի միջև բարձր մակարդակի համագործակցության խորհրդի ութերորդ նիստը։
Ռայիսին և Էրդողանը կմասնակցեն նաև Իրանի և Թուրքիայի գործարարների համատեղ հանդիպմանը։ Իրանի նախագահը կհանդիպի Թուրքիայում բնակվող իրանցիների հետ։
Այս այցը պետք է կայանար հունվարի 5-ին, սակայն հետաձգվել էր Իրանի Քերման նահանգում իրականացված ահաբեկչության պատճառով։

Президент Ирана отправился с визитом в Анкару
Президент ИранаЭбрахимРаисив среду по приглашению своего коллегу РеджепаТайипаЭрдоганаотправился в Анкару.
Как передает «Арменпресс» со ссылкой на ИРНА, глава иранского правительства будет участвовать в VIII заседании Высшего совета Ирана и Турции по экономическому сотрудничеству.
В рамках визита в Анкаре под председательством президентаЭрдоганаи президента ИранаРаисисостоится восьмое заседание Совета сотрудничества высокого уровня между Турцией и Ираном.
Раиси и Эрдоган также примут участие в совместной встрече бизнесменов Ирана и Турции. Президент Ирана встретится с иранцами, проживающими в Турции.