Երևան-Իջևան ավտոճանապարհին ավտոմեքենայի բախված երթուղային միկրոավտոբուսը կողաշրջվել է, 14 ուղևոր հոսպիտալացվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տավուշի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը դեկտեմբերի 17-ին, ժամը 11:57-ին տեղեկություն է ստացել, որ Երևան-Իջևան ավտոճանապարհի 130-րդ կմ-ն տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ երթուղային տաքսին կողաշրջվել է. կան տուժածներ:
Ըստ աղբյուրի՝ պարզվել է, որ Երևան-Իջևան (Մ-4) ավտոճանապարհի 130-րդ կմ-ին բախվել են «VAZ» (վարորդ՝ Գ. Հ., ծնված 1964 թ.) և Երևան-Իջևան երթուղին սպասարկող «GAZel» (վարորդ՝ Գ. Մ., ծնված 1964 թ.) մակնիշների ավտոմեքենաները, վերջինս կողաշրջվել է. կան տուժածներ:
Ըստ աղբյուրի՝ մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ 14 տուժած տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն, որտեղ բժիշկները նրանց առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:

Столкновение на трассе Ереван-Иджеван: микроавтобус перевернулся, 14 пассажиров госпитализированы
17 декабря в 11:57 часов в центр кризисного управления Тавушского областного спасательного управления поступила информация о том, что на 130-м км автодороги Ереван-Иджеван произошло ДТП: перевернулось маршрутное такси, есть пострадавшие.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехали 2 боевых расчета областного пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МВД РА.
Согласно источнику, установлено, что на 130-м км автодороги Ереван-Иджеван (М-4) столкнулись автомобили VAZ (водитель: Г.Х., 1964 года рождения) и микроавтобус GAZel, обслуживающий маршрут Ереван-Иджеван (водитель: Г.М., 1964 года рождения), последний перевернулся, есть пострадавшие.
Отмечается, что до прибытия спасателей на место происшествия 14 пострадавших были доставлены в медицинский центр, где врачи оценили их состояние как удовлетворительное.