Ադրբեջանը վճռական է Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման հարցում․ Բայրամով
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանը վճռական է Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման և խաղաղ գործընթացի առաջխաղացման հարցում։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ադրբեջանական լրատվամիջոցները, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը ՝ ելույթ ունենալով Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության արտգործնախարարների խորհրդի 47-րդ նիստում, որն անցկացվել է տեսակապի ձևաչափով:
Բայրամովը համաժողովի մասնակիցներին պատմել է հետկոնֆլիկտային փուլում տարածաշրջանում տիրող իրավիճակի, ինչպես նաև Բաքվի և Երևանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի մասին:

Azerbaijan determined to advance the normalization and peace process with Armenia - Bayramov
YEREVAN, DECEMBER 15, ARMENPRESS.Azerbaijan is determined to advance the normalization and peace process with Armenia, the Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan Jeyhun Bayramov, stated this during his speech at the 47th meeting of the Council of Foreign Ministers of the Black Sea Economic Cooperation Organization, which took place in a video conference format, the Azerbaijani media reports.
Bayramov informed the participants about the current situation in the region in the post-conflict period, as well as the process of normalizing relations between Baku and Yerevan.