Կայացել է Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցք ծրագրի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը
Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային ծրագրերի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ նիստի ընթացքում քննարկվել են Քաջարանի 7կմ թունելի շինարարության և թունելին մոտեցնող շուրջ 4կմ երկարությամբ ճանապարհի վերակառուցման ծրագրին առնչվող հարցերը։
Անդրադարձ է կատարվել Քաջարանի թունելի կառուցման ծրագրի տեխնիկական հսկողության ծառայությունների ձեռքբերման նպատակով հայտարարված միջազգային մրցույթի ֆինանսական առաջարկների գնահատման արդյունքներին։
Դիտարկվել են նաև Սիսիան-Քաջարան 60կմ ճանապարհի կառուցման ծրագրի շրջանակներում կառավարման խորհրդատուի և ճանապարհի 27 կմ հատվածի շինարարության տեխնիկական հսկողության խորհրդատվական ծառայությունների ձեռքբերման մրցութային գործընթացների առաջին փուլի արդյունքները։
Օրակարգային հարցերի շրջանակներում անդրադարձ է կատարվել նաև Բարգուշատի թունելի կառուցման նախագծի փորձաքննության իրականացման հարցերին։
Նիստի ավարտին Տիգրան Խաչատրյանն ընգծել է նախատեսվող աշխատանքները քննարկման արդյունքներին համահունչ իրականացնելու կարևորությունը՝ այդ նպատակով շահագրգիռ մարմիններին  տալով համապատասխան հանձնարարականներ։

Состоялось очередное заседание Совета по управлению проектами Дорожного коридора “Север-Юг”
Под председательством вице-премьера Республики Армения Тиграна Хачатряна состоялось очередное заседание Совета по управлению проектами Дорожного коридора “Север-Юг”. Как передает “Арменпресс”, в Аппарате вице-премьера сообщили, что на заседании обсуждались вопросы строительства 7-километрового Каджаранского тоннеля и реконструкции примерно 4-километровой подъездной дороги к тоннелю.
Были обсуждены результаты оценки финансовых предложений международного тендера, объявленного на закупку услуг технического надзора за проектом строительства Каджаранского тоннеля.
Также были рассмотрены результаты первого этапа тендера на закупку услуг консультанта по управлению и технического надзора за строительством 27-километрового участка дороги в рамках проекта строительства 60-километровой дороги Сисиан-Каджаран.
В рамках повестки дня также обсуждались вопросы реализации экспертной оценки проекта строительства Баргушатского тоннеля.
В завершение заседания Тигран Хачатрян подчеркнул важность выполнения запланированной работы в соответствии с результатами обсуждения, дав соответствующие указания заинтересованным органам по этому вопросу.