Կայացել է Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցք ծրագրի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը
Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային ծրագրերի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ նիստի ընթացքում քննարկվել են Քաջարանի 7կմ թունելի շինարարության և թունելին մոտեցնող շուրջ 4կմ երկարությամբ ճանապարհի վերակառուցման ծրագրին առնչվող հարցերը։
Անդրադարձ է կատարվել Քաջարանի թունելի կառուցման ծրագրի տեխնիկական հսկողության ծառայությունների ձեռքբերման նպատակով հայտարարված միջազգային մրցույթի ֆինանսական առաջարկների գնահատման արդյունքներին։
Դիտարկվել են նաև Սիսիան-Քաջարան 60կմ ճանապարհի կառուցման ծրագրի շրջանակներում կառավարման խորհրդատուի և ճանապարհի 27 կմ հատվածի շինարարության տեխնիկական հսկողության խորհրդատվական ծառայությունների ձեռքբերման մրցութային գործընթացների առաջին փուլի արդյունքները։
Օրակարգային հարցերի շրջանակներում անդրադարձ է կատարվել նաև Բարգուշատի թունելի կառուցման նախագծի փորձաքննության իրականացման հարցերին։
Նիստի ավարտին Տիգրան Խաչատրյանն ընգծել է նախատեսվող աշխատանքները քննարկման արդյունքներին համահունչ իրականացնելու կարևորությունը՝ այդ նպատակով շահագրգիռ մարմիններին  տալով համապատասխան հանձնարարականներ։

A regular meeting of the North-South Road Corridor Programme Management Council was held under the chairmanship of Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan.
According to the Prime Minister’s Office, participants discussed issues related to the construction of the 7-kilometre Kajaran tunnel and the reconstruction of an approximately 4-kilometre access road leading to the tunnel.
The council reviewed the results of the evaluation of financial proposals submitted under an international tender for technical supervision services for the Kajaran tunnel construction project.
Members also considered the first-stage results of tender procedures for the procurement of consultancy services for a project management consultant and technical supervision services for the construction of a 27-kilometre section of the 60-kilometre Sisian-Kajaran road project.
The agenda also included discussions on the expert examination process for the Bargushat tunnel construction project.
At the conclusion of the meeting, Khachatryan stressed the importance of implementing the planned work in line with the outcomes of the discussions and issued relevant instructions to the responsible authorities.