Բելառուսի ԱԳ նախարարը Միրզոյանին տեղեկացրել է ՀԱՊԿ կանոնադրական մարմինների նիստերում ընդունված որոշումների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բելառուսական կողմի նախաձեռնությամբ՝ նոյեմբերի 24-ին կայացել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Բելառուսի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ալեյնիկի հեռախոսազրույցը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, Բելառուսի ԱԳ նախարարը տեղեկացրել է ՀԱՊԿ կանոնադրական մարմինների՝ նոյեմբերի 22-23-ին Մինսկում անցկացված նիստերում հարցերի քննարկման ընթացքի և ընդունված որոշումների մասին։
Արարատ Միրզոյանը չի մասնակցել նոյեմբերի 22-ին Մինսկում կայացած ՀԱՊԿ արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի, պաշտպանության նախարարների խորհրդի և անվտանգության խորհրդի քարտուղարների կոմիտեի համատեղ նիստին:

Глава МИД Беларуси проинформировал главу МИД Армении о принятых на заседаниях уставных органов ОДКБ решениях
По инициативе белорусской стороны 24 ноября состоялся телефонный разговор министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна и министра иностранных дел Беларуси Сергея Алейника.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, министр иностранных дел Беларуси проинформировал о ходе обсуждения вопросов и решениях, принятых на прошедших в Минске 22-23 ноября заседаниях уставных органов ОДКБ.
Арарат Мирзоян не принял участия в состоявшемся 22 ноября в Минске совместном заседании Совета министров иностранных дел, Совета министров обороны и Комитета секретарей Совета безопасности ОДКБ.