Արամ Ա կաթողիկոսն Արցախի ԱԺ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ շնորհավորել է  Դավիթ Իշխանյանին
ԱՆԹԻԼԻԱՍ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա կաթողիկոսը նամակով ջերմորեն ողջունել է Արցախի Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում Դավիթ Իշխանյանի ընտրությունը:
Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության տեղեկացմամբ՝ Վեհափառ Հայրապետն իր նամակում նշել է. «Արցախի դիմագրաւած ներկայ վճռական հանգրուանին, Ձեր պատասխանատուութիւնը, որպէս Խորհրդարանի նախագահ, Ձեզ կը դնէ լուրջ մարտահրաւէրներու դիմաց: Ձեր առջեւ կը բացուին պատասխանատուութեան նոր, այլ դժուարին հորիզոններ: Մօտէն ճանչցած ըլլալով Ձեզ, վստահ ենք, որ յանձնառութեան ամուր ոգիով ու խոհեմութեամբ պիտի դիմագրաւէք Արցախի անկախութեան սպառնացող բոլոր վտանգները»:
Նորին Սրբությունը հավելել է. «Յանուն Մեծի Տանն Կիլիկիոյ Կաթողիկոսութեան, եւ անձնապէս, կը վստահեցնենք Ձեզ, որ մեր Սուրբ Աթոռը պիտի շարունակէ զօրավիգ կանգնիլ Արցախի պետութեան ամրացման ու անոր քաջարի ժողովուրդին, ի խնդիր Արցախի անվտանգութեան ու անկախութեան»:

Католикос Арам I поздравил Давида Ишханяна с избранием на пост председателя НС Арцаха
Католикос Великого Дома Киликийского Арам I своим письмом тепло приветствовал избрание Давида Ишханяна спикером Национального Собрания Арцаха.
По информации Католикосата Великого Дома Киликийского, Святейший Патриарх сообщил в своем письме. «В нынешний решающий момент перед Арцахом ваша ответственность как спикера парламента ставит перед Вами серьезные задачи.Перед Вами открываются новые, трудные горизонты ответственности. Близко зная Вас, мы уверены, что Вы встретите все угрозы независимости Арцаха с сильным духом целеустремленности и благоразумия.
Его Святейшество добавил: «От имени Католикоса Киликийского, и лично, заверяем Вас, что наш Святой Престол будет и впредь твердо стоять за укрепление Арцахского государства и его мужественного народа во имя безопасности и независимости Арцаха».