Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել «Ակադեմիական քաղաք» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի առաջին նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, «Ակադեմիական քաղաք» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ հունիսի 6-ին տեղի է ունեցել խորհրդի առաջին նիստը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարությունից, նիստին մասնակցել են Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար ժաննա Անդրեասյանը, Ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը, Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Արմեն Ղուլարյանը, Կադաստրի կոմիտեի նախագահ Սուրեն Թադևոսյանը, «Ակադեմիական քաղաք» հիմնադրամի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արմեն Սիմոնյանը:
«Օրակարգի հարցերի շրջանակում Արմեն Սիմոնյանն ընտրվել է «Ակադեմիական քաղաք» հիմնադրամի տնօրեն, իսկ Տաթև Դանիելյանը՝ «Ակադեմիական քաղաք» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստի քարտուղար:
Հանդիպմանը քննարկվել են խորհրդի գործունեությանը և Ակադեմիական քաղաքի կառուցման աշխատանքների կազմակերպմանը վերաբերող հարցեր»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարն ընդգծել է, որ Ակադեմիական քաղաքի կառուցումը կառավարության կարևորագույն ծրագրերից մեկն է և այդ համատեքստում կարևորել համապատասխան կառույցների հետևողական և համակարգված աշխատանքը:
Նշվում է, որ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել քննարկումները և ժամանակացույցի համաձայն հստակեցնել առաջիկա անելիքները:

Arayik Harutyunyan chairs the first session of the Board of Trustees of the "Academic City" Foundation
YEREVAN, JUNE 6, ARMENPRESS. Chaired by Chief of Staff of the Prime Minister, Chairman of the Board of Trustees of the "Academic City" Foundation Arayik Harutyunyan, the first meeting of the Board was held today, ARMENPRESS was informed from the press service of the Government.
Minister of Education, Science, Culture and Sports Zhanna Andreasyan, Minister of Finance Vahe Hovhannisyan, Chairman of the Urban Development Committee Armen Ghularyan, Chairman of the Cadastre Committee Suren Tadevosyan, Acting Director of the "Academic City" Foundation Armen Simonyan participated in the meeting.
During the meeting, Armen Simonyan was elected the director of the "Academic City" Foundation, and Tatev Danielyan was elected the secretary of the meeting of the Board of Trustees of the "Academic City" Foundation.
At the meeting, issues related to the activities of the Board and the organization of construction works of the Academic City were discussed.
The Chief of Staff of the Prime Minister emphasized that the construction of the Academic City is one of the most important projects of the government, and in that context, attached importance to the consistent and coordinated work of the relevant structures.
An agreement was reached to continue the discussions and to clarify the upcoming tasks according to the timetable.