Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը Մոսկվայում մասնակցում է Եվրասիական տնտեսական համաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխատանքային այցով Ռուսաստանի Դաշնությունում գտնվող փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը Մոսկվայում մասնակցում էԵվրասիական տնտեսական համաժողովին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից, համաժողովի շրջանակներում ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է «ԵԱՏՄ առաջնահերթություններ 2030+» քննարկմանը, որին մասնակցում էին նաև Բելառուսի Հանրապետության փոխվարչապետ Իգոր Պետրիշենկոն, Ղազախստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Սերիկ Ժումանգարինը, Ղրղզստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Ադիլբեկ Կասիմալիևը, Ռուսաստանի Դաշնության փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը, Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի Կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչը և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի ինտեգրման և մակրոտնտեսության նախարար Սերգեյ Գլազևը:
Ըստ աղբյուրի՝ ՀՀ փոխվարչապետը միջոցառման ընթացքում խոսել է ԵԱՏՄ ռազմավարական նպատակների մասին՝ կարևորելով անդամ պետությունների կայուն զարգացումը և ընդգծելով այդ հարցում մարդկային կապիտալի դերը:
Նշվում է, որ փոխվարչապետը ներկա է գտնվել «Կանաչ Եվրասիա» միջազգային մրցույթի հաղթողների պարգևատրման արարողությանը, որի շրջանակներում հանդես է եկել շնորհավորական խոսքով և հաղթողներին հանձնել մրցանակներ: Պարգևատրվողներին մրցանակներ են հանձնել նաև Ռուսաստանի Դաշնության փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը և Բելառուսի Հանրապետության փոխվարչապետ Իգոր Պետրեշենկոն:

Deputy PM Mher Grigoryan participates in the Eurasian Economic Forum in Moscow
YEREVAN, MAY 24, ARMENPRESS. Deputy Prime Minister of Armenia Mher Grigoryan, who is on a working visit to the Russian Federation, is participating in the Eurasian Economic Forum in Moscow.
As ARMENPRESS was informed from the Office of Deputy Prime Minister, Mher Grigoryan took part in the "EAEU Priorities 2030+" discussion within the framework of the conference, which was also attended by the Deputy Prime Ministers of the Republic of Belarus, the Deputy Prime Minister of the Republic of Kazakhstan, the Deputy Prime Minister of the Republic of Kyrgyzstan, the Deputy Prime Minister of the Russian Federation, Chairman of the Board of the Eurasian Economic Commission Mikhail Myasnikovych and Minister of Integration and Macroeconomics of the Eurasian Economic Commission Sergey Glazyev.
During the event, the Armenian Deputy Prime Minister spoke about the EAEU's strategic goals, emphasizing the sustainable development of the member states and emphasizing the role of human capital in this matter.
The Deputy Prime Minister was present at the awarding ceremony of the winners of the "Green Eurasia" international contest, within the framework of which he made a congratulatory speech and handed over prizes to the winners. Deputy Prime Minister of the Russian Federation Alexey Overchuk and Deputy Prime Minister of the Republic of Belarus Igor Petrishenko also presented prizes to the awardees.