Այսպիսի մրցաշարեր շատ պետք է ունենանք. Արայիկ Հարությունյանը` բռնցքամարտի ԵԱ-ի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը Երևանում կայացած բռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնությունը համարում է լավ կազմակերպված:
«Մրցաշարը շատ լավ էր կազմակերպված: Մենք ամեն ինչ արել ենք, և ֆեդերացիան մեծ ջանք է գործադրել լավ արդյունք ունենալու համար: Կառավարությունն էլ իր հերթին աջակցություն է ցուցաբերել: Այսպիսի մրցաշարեր շատ պետք է ունենանք, որ Հայաստանը դիրքավորենք որպես մարզական երկիր»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հարությունյանը:
Վերջինս շեշտեց, որ բանակցությունները միջազգային ֆեդերացիաների հետ շարունակվում են այս կամ այլ մրցաշարերը կրկին Հայաստանում ընդունելու համար:
Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականը Եվրոպայի այս առաջնությունում ընդհանուր առմամբ նվաճեց 9 բրոնզե, 2 արծաթե և մեկ ոսկե մեդալ:

Мы должны проводить много подобных чемпионатов: Арутюнян о молодежном ЧЕ по боксу
Руководитель аппарата премьер-министра Армении Араик Арутюнян считает Молодежный чемпионат Европы по боксу, который проходит в Ереване, хорошо организованным.
«Турнир был очень хорошо организован. Мы сделали все, и федерация приложила много усилий, чтобы получить хороший результат. Правительство, в свою очередь, оказало поддержку. Мы должны проводить много подобных чемпионатов, чтобы позиционировать Армению как спортивную страну», - как сообщает Арменпресс, сказал Арутюнян в беседе с журналистами.
Он подчеркнул, что переговоры с международными федерациями о повторном проведении тех или иных турниров в Армении продолжаются.
Всего на этом чемпионате Европы сборная Армении по боксу завоевала 9 бронзовых, 2 серебряных и одну золотую медали.