Ծանրամարտի եվրոպական ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղարը տպավորված է երևանյան առաջնությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ծանրամարտի եվրոպական ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Միլան Միհալովիչը տպավորել է Երևանում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության կազմակերպվածությունը:
«Եվրոպայի ֆեդերացիան շատ ուրախ է, որ մրցումներն անցկացվում են Հայաստանում: Հայկական սպորտը, մասնավորապես, ծանրամարտը աշխարհում լայն տարածում ունի։ Ուրախ ենք, որ Երևանը ընդունել է 2023 թվականի Եվրոպայի առաջնությունը։ Կազմակերպվածությունը տպավորիչ է, միանգամայն ակնհայտ է, որ աշխատանք է տարվել այս ուղղությամբ»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Միհալովիչը:
Վերջինս շեշտեց, որ սպորտն իր արժեքներն ունի․ «Այստեղ մենք բոլորս ընկերներ ենք և ուրախ ենք պահպանել ոլորտում եղած արժեքները։ Ցավոք, երբեմն, որոշ մարդիկ դա չեն հասկանում՝ փչացնելով եղած մթնոլորտը և դժվարություններ ստեղծելով բոլորիս համար»,-ընդգծեց նա՝ հավանաբար ակնարկելով Ադրբեջանի դրոշը վառելու հետ կապված միջադեպը, որը եղավ առաջնության բացման արարողության ժամանակ:

EWF General Secretary impressed by level of organization of 2023 European Weightlifting Championships in Yerevan
YEREVAN, APRIL 18, ARMENPRESS. General Secretary of the European Weightlifting Federation Milan Mihajlovic praised the level of organization of the 2023 European Weightlifting Championships in Yerevan.
“The European federation is very happy that the championships are held in Armenia. Armenian sports, particularly weightlifting, is well known in the world. We are happy that Yerevan is hosting the 2023 European championships. The organization is impressive, it’s obvious that work has been done in this direction,” Mihajlovic told ARMENPRESS.
Mihajlovic also spoke about the values of sport.
“We are all friends here and we are happy to preserve the values in this area. Regrettably, sometimes some people don’t understand this and ruin the atmosphere and create difficulties for us all,” Mihajlovic added, apparently referring to incident with the Azerbaijani flag during the opening ceremony.