Վլադիմիր Պուտինը և Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը քննարկել են Ուկրաինայում տիրող իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են Ուկրաինայում տիրող իրավիճակը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ՏԱՍՍ-ը, այս մասին հայտնել են Թուրքիայի նախագահի գրասենյակից։
Էրդողանը շնորհակալություն է հայտնել Ռուսաստանի նախագահին հացահատիկի գործարքի երկարաձգման հարցում դրական դիրքորոշման համար և նշել, որ Թուրքիան մեծ նշանակություն է տալիս բանակցությունների միջոցով Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև հակամարտության շուտափույթ ավարտին:
Բացի այդ, Էրդողանը հավաստիացրել Է Պուտինին, որ Թուրքիան և Ռուսաստանը կարող են նոր քայլեր ձեռնարկել Սոչիում ավելի վաղ համաձայնեցված տնտեսական համագործակցության հիման վրա։

Владимир Путин и Реджеп Тайип Эрдоган обсудили ситуацию на Украине
Президенты России и Турции Владимир Путин и Реджеп Тайип Эрдоган обсудили по телефону ситуацию на Украине и развитие отношений между Москвой и Анкарой,.
Как передает Арменпресс со ссылкой на TASS, об этом сообщила канцелярия турецкого лидера.
"Эрдоган поблагодарил президента Путина за его позитивное отношение к продлению Черноморской зерновой инициативы", — добавили в ведомстве.
Турецкий лидер также указал на важность достижения дипломатическим путем скорейшего прекращения боевых действий на Украине.
Кроме того, Эрдоган заявил, что страны могут предпринять "новые шаги на основе экономического сотрудничества", о котором главы государств договорились во время визита президента Турции вСочи.