Կոռուպցիայի դեմ պայքարն այս իշխանության բրենդն է. Գրիգոր Մինասյան
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Համավարակի ընթացքում չարաշահումներ կատարելու դեպքով նախաձեռնված քրեական վարույթը հաստատում է այն, որ Հայաստանում չկան յուրայիններ կամ այլ երաշխիքներ ունեցողներ։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, լրագրողների հետ ճեպազրույցում այս մասին ասաց Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանը՝ անդրադառնալով Երևանի փոխքաղաքապետ Գևորգ Սիմոնյանի և ևս 10 անձանց վերաբերվող քրեական վարույթին։
«Հենց սա է կոռուպցիայի դեմ պայքարը, որտեղ չկան յուրայիններ, չկան քաղաքական թիմում գտնվող մարդականց կամ պաշտոնյաների համար այլ երաշխիքներ։ Ես միայն ուրախ եմ, որ նման քննարկումները կան, նման քրեական վարույթներով ամբողջ պետական ապարատը, համայնքային աշխատողները հասկանում են, որ կոռուպցիայի դեմ անզիջում պայքար է։ Եթե մարդը կատարել է հանցագործություն, ինքը պատժվելու է մեր երկրում»,- ասաց Մինասյանն, ընդգծելով, որ կոռուպցիայի դեմ պայքարը այս իշխանության բրենդն է։

YEREVAN, MARCH 13, ARMENPRESS. Justice Minister Grigor Minasyan said Monday that the fact that a criminal investigation into alleged abuse in the COVID-19 response has been launched shows that there are no privileged ones within the current administration.
Deputy Mayor of Yerevan Gevorg Simonyan, who was the Deputy Minister of Healthcare during the early days of the COVID-19 pandemic, as well as 10 others are under criminal investigation for alleged misuse of funds.
“This is what the fight against corruption is all about, where there are no privileged ones, where there are no any guarantees for persons or officials of the political team. I am only happy that such discussions exist, with this kind of criminal proceedings the entire state apparatus and municipal staffers realize that there is an uncompromised fight against corruption taking place. If a person has committed a crime they will be held to account in our country,” Minasyan told reporters, emphasizing that the fight against corruption is the Pashinyan Administration’s hallmark.