Եղանակային պայմանների պատճառով «Զվարթնոց» օդանավակայանում չեղարկվել և հետաձգվել են մի շարք չվերթեր
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անբարենպաստ եղանակային պայմանների պատճառով դեկտեմբերի 16-ին և 17-ին «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում չեղարկվել և հետաձգվել են մի շարք չվերթեր՝ պայմանավորված խիտ մառախուղով:
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում օդանավակայանի հանրային կապերի պատասխանատու Լուսինե Մողրովյանն ընդգծեց՝ չի կարող հստակ ասել, թե քանի մարդ է այս պահին սպասում թռիչքի, քանի որ անընդհատ փոփոխություններ են տեղի ունենում:
«Չվերթեր կան, որոնք ամբողջովին չեղարկվել են: Ավիաընկերությունները, կարծում եմ, պարզաբանումներ տվել են իրենց ուղևորներին, սակայն չվերթի սպասող մարդկանց հստակ թիվ չեմ կարող ասել, որովհետև այն փոփոխվում է»,-նշեց նա՝ հորդորելով չվացուցակում տեղի ունեցող փոփոխություններին հետևել օդանավակայանի կայքում և հավելվածում:
Ավելի վաղ FLYONE ARMENIA ավիաընկերությունը խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը«Ֆեյսբուք»-ի իր պաշտոնական էջում գրել էր, որ վերջին ժամերի ընթացքում բազմաթիվ զանգեր է ստանում ավիաընկերության որոշ չվերթերի հետաձգման հետ կապված:
«Ցավոք, պատճառը եղանակային պայմաններն են. արդեն երկու օր է առավոտյան օդանավակայանում խիտ մառախուղ է, ինչի պատճառով էլ տեղի են ունենում չվերթերի հետաձգումները: Մենք հետևում ենք եղանակային պայմաններին ու անում հնարավորը թռիչքային բնականոն գրաֆիկին վերադառնալու համար: Վստահ եղեք, որ ձեր անվտանգ ու հարմարավետ չվերթները մեր առաջնահերթությունն են: Հայցում եմ ձեր ներողամտությունը մեզնից անկախ հանգամանքներով պատճառված անհանգստության համար»,-նշել էր նա:

A number of flights cancelled or delayed in Armenia’s Zvartnots Airport due to bad weather
YEREVAN, DECEMBER 17, ARMENPRESS. Due to bad weather conditions, namely dense fog, a number of flights were cancelled and delayed in Armenia’s Zvartnots International Airport on December 16 and 17.
The airport’s PR manager Lusine Moghrovyan told Armenpress that she cannot say exactly how many people are waiting for their flights at the moment as changes are taking place constantly.
“Some flights have been completely cancelled. I think the airlines have provided clarifications to their passengers, but I cannot say exactly how many people are waiting for a flight because it is changing”, she said, urging to follow the changes in the schedule at the airport’s website and app.
Earlier FlyOne Armenia Board Chairman Aram Ananyan said in a statement on social media that he is receiving a number of calls regarding the delays of some flights of the airline.
“Unfortunately, the reason is the weather. It’s already two days a dense fog is being observed in the airport in the morning, as a result of which flights are being delayed. We follow the weather conditions and do everything possible to return to the normal flight schedule. Be confident that your safe and comfortable flights are our priority. I apologize to you for this inconvenience caused by circumstances beyond our control”, Aram Ananyan said.