Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ Բրյուսելում Նիկոլ Փաշինյանի հետ նախատեսված հանդիպումը չի կայանա
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ դեկտեմբերի 7-ին Բրյուսելում նախատեսված հանդիպումը չի կայանա:
Ւնչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ադրբեջանական haqqin.az-ի փոխանցմամբ՝ հայտարարել է Ալիևը:
«Բրյուսելում հանդիպումը պետք է կայանար դեկտեմբերի 7-ին։ Բայց երեկ Հիքմեթ Հաջիևը ինձ տեղեկացրեց, որ իր հետ կապվել են Շառլ Միշելի գրասենյակից և հայտնել, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը համաձայնել է հանդիպմանը միայն այն դեպքում, եթե դրան մասնակցի Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը։ Սա նշանակում է, որ այս հանդիպումը չի կայանա»,- Ալիևի խոսքերն է փոխանցել Haqqin.az-ը:

Aliyev says meeting with Pashinyan in Brussels will not take place
YEREVAN, NOVEMBER 25, ARMENPRESS. Azerbaijani president Ilham Aliyev said today that his meeting with Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan scheduled in Brussels on December 7 will not take place, the Azerbaijani media report.
“The meeting in Brussels was supposed to take place on December 7. But yesterday Hikmet Hajiyev informed me that he was contacted from the Office of Charles Michel [President of the European Council] and was told that Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan agreed to the meeting only in case of participation of French President Emmanuel Macron. This means that this meeting will not take place”, Haqqin.az quoted Aliyev as saying.