Գրիգոր Մինասյանն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի Կենտրոնական և Արևմտյան Ասիայի դեպարտամենտի գլխավոր տնօրենին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արդարադատության նախարարի պարտականությունները կատարող Գրիգոր Մինասյանն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի Կենտրոնական և Արևմտյան Ասիայի դեպարտամենտի գլխավոր տնօրեն պարոն Եվգենի Ժուկովի գլխավորած պատվիրակությանը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են Արդարադատության նախարարությունից, հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Ասիական զարգացման բանկի և Արդարադատության նախարարության համագործակցության շրջանակում արդեն իսկ իրականացված բազմաթիվ ոլորտային բարեփոխումներին, այդ թվում՝ նոր արբիտրաժային կենտրոնի կանոնադրության, արբիտրաժային կանոնների և արբիտրաժային խորհրդի գործունեության կարգի փորձաքննությանը, արբիտրաժային կենտրոնի էլեկտրոնային հարթակի տեխնիկական առաջադրանքի մշակման աշխատանքների աջակցմանը, ռազմավարական փաստաթղթերի մշակման կարողությունների և ռազմավարական կանխատեսումների կարողությունների զարգացմանը, արբիտրաժի հետ կապված միջազգային փորձի ուսումնասիրմանը, արբիտրաժի վերաբերյալ միջազգային առաջիկա կոնֆերանսի կազմակերպմանը, ինչպես նաև՝ սնանկության համապարփակ օրենսդրության մշակման աշխատանքների աջակցմանը։
Քննարկվել են նաև առաջարկներ՝ հետագա համագործակցության շրջանակի ընդլայնման հետ կապված։
Գրիգոր Մինասյանը բարձր է գնահատել Ասիական զարգացման բանկի աջակցությունը, առաջիկա բարեփոխումներին միջազգային գործընկերների ներգրավվածության պատրաստակամությունը և հույս հայտնել, որ համագործակցության նման բարձր արդյունավետությունը կշարունակվի նաև ապագայում։

Григор Минасян принял делегацию, возглавляемую гендиректором Департамента Центральной и Западной Азии АБР
Григор Минасян, исполняющий обязанности министра юстиции, принял делегацию во главе с генеральным директором Департамента Центральной и Западной Азии Азиатского банка развития Евгением Жуковым.
Как сообщили «Арменпресс» в Министерстве юстиции, в ходе встречи были обсуждены отраслевые реформы, уже реализованные в рамках сотрудничества между Азиатским банком развития и Министерством юстиции. Среди них и вопросы экспертизы устава нового Арбитражного центра, арбитражных правил и порядка деятельности Арбитражного совета, содействия работам по разработке технического задания электронной площадки арбитражного центра, развития возможностей разработки стратегических документов и стратегических прогнозов, изучения международного опыта, связанного с арбитражем, организации предстоящей международной конференции по арбитражу, а также содействия работам по разработке всеобъемлющего законодательства о банкротстве.
Также были обсуждены предложения, связанные с расширением сфер дальнейшего сотрудничества.
Григор Минасян высоко оценил содействие Азиатского банка развития, готовность международных партнеров участвовать в предстоящих реформах и выразил надежду, что столь высокая эффективность сотрудничества сохранится и в будущем.