ՀՀ ԱԽ քարտուղարը և Լեհաստանի Սենատի փոխնախագահը քննարկել են Հարավային Կովկասի անվտանգային մարտահրավերները
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը նոյեմբերի 8-ին Վարշավայում հանդիպել է Լեհաստանի Հանրապետության Սենատի փոխնախագահ Բոգդան Բորուսևիչի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ անվտանգության խորհրդի գրասենյակից, կողմերը քննարկել են Հարավային Կովկասում առկա անվտանգային մարտահրավերները: ՀՀ ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է տարածաշրջանային զարգացումները:
Նշվում է, որ ՀՀ ԱԽ քարտուղարը և Լեհաստանի Սենատի փոխնախագահն երկուստեք կարևորել են Հայաստանում ժողովրդավարական ինստիտուտների կայացման գործընթացը: Այս համատեքստում Բոգդան Բորուսևիչը իր աջակցությունն է հայտնել ժողովրդավար Հայաստանին:

Armen Grigoryan and the Vice President of the Polish Senate discuss security challenges of South Caucasus
YEREVAN, NOVEMBER 8, ARMENPRESS. Armen Grigoryan, Secretary of the Security Council of Armenia, met with Bogdan Borusewicz, Vice President of the Senate of the Republic of Poland on November 8 in Warsaw.
As ARMENPRESS was informed from the Office of the Security Council of Armenia, the parties discussed the existing security challenges in the South Caucasus. The Secretary of the Security Council of Armenia presented the regional developments.
Armen Grigoryan and Bogdan Borusewicz emphasized the process of establishing democratic institutions in Armenia. In this context, Bogdan Borusewicz expressed his support for democratic Armenia.