Հակոբ Արշակյանն ընտրվել է ՀԱՊԿ ԽՎ քաղաքական հարցերի և միջազգային համագործակցության հանձնաժողովի նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանն ընտրվել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի քաղաքական հարցերի և միջազգային համագործակցության մշտական հանձնաժողովի նախագահ։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ՀԱՊԿ պաշտոնական կայքը, մշտական հանձնաժողովում նրա տեղակալ է ընտրվել ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ Դմիտրի Նովիկովը։
Նոյեմբերի 2-ին Երևանում անցկացվում է մշտական հանձնաժողովի նիստը։ Հակոբ Արշակյանը՝ որպես ՀԱՊԿ ԽՎ Քաղաքական հարցերի և միջազգային համագործակցության մշտական հանձնաժողովի նախագահ, հանդիպման մասնակիցներին ներկայացրել է 2022 թվականին ՀԱՊԿ նախագահության ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության առաջնահերթությունների կատարման ընթացքը:
Հանդիպման մասնակիցները՝ ՀԱՊԿ անդամ երկրների խորհրդարանների ներկայացուցիչները, քննարկում են Կովկասի տարածաշրջանում ստեղծված ռազմա-քաղաքական իրավիճակը:

Armenia’s Vice Speaker of Parliament elected Chair of CSTO PA political and international cooperation committee
YEREVAN, NOVEMBER 2, ARMENPRESS. Vice Speaker of Parliament of Armenia Hakob Arshakyan has been elected Chairman of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Parliamentary Assembly’s Standing Committee on Political and International Cooperation Affairs, the CSTO said.
First Deputy Chairman of the Russian State Duma Committee on International Affairs Dmitry Novikov was elected as Arshakyan’s deputy in the Standing Committee.
Yerevan is hosting today the session of the CSTO PA Standing Committee on Political and International Cooperation Affairs.
As new Chair of the Committee, Hakob Arshakyan introduced the session participants on the implementation process of Armenia’s 2022 chairmanship priorities in the CSTO.
The session participants are discussing also the current military-political situation in the Caucasus region.