Ղազախստանի նախագահը շնորհավորել է Հայաստանի վարչապետին դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը Ղազախստանի և Հայաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի կապակցությամբ շնորհավորել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, շնորհավորական ուղերձում ասված է. «Հարգելի Նիկոլ Վովայի,
Ընդունեք իմ շնորհավորանքները Ղազախստանի և Հայաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի կապակցությամբ:
Մեծ գոհունակությամբ նշում եմ, որ անցած երեք տասնամյակների ընթացքում մեր պետություններին հաջողվել է կառուցել բարեկամության, վստահության և փոխադարձ աջակցության ամուր հարաբերություններ:
Դրա վկայությունն են ակտիվ քաղաքական երկխոսությունը, բազմակողմ ձևաչափերով երկու երկրների հաջող փոխգործակցությունը, ինչպես նաև առևտրատնտեսական և մշակութային-հումանիտար ոլորտներում գործընկերության համակարգված զարգացումը:
Վստահ եմ, որ մեր համատեղ աշխատանքն այսուհետ ևս կնպաստի երկկողմ համագործակցության ողջ սպեկտրով ղազախա-հայկական բազմաբովանդակ հարաբերությունների հետագա խորացմանը:
Մաղթում եմ ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, մեծ հաջողություններ պատասխանատու պետական գործունեության մեջ, իսկ Հայաստանի ժողովրդին՝ բարեկեցություն և բարգավաճում»:

Президент Казахстана поздравил Премьер-министра Армении по случаю 30-летия установления дипломатических отношений
Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев по случаю 30-летия установления дипломатических отношений между Казахстаном и Арменией поздравил Премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
Как передает Арменпресс, в поздравительном послании отмечено: «Уважаемый Никол Воваевич!
Примите мои поздравления по случаю юбилейной даты - 30-летия со дня установления дипломатических отношений между Казахстаном и Арменией.
С большим удовлетворением отмечаю, что за прошедшие три десятилетия нашим государствам удалось выстроить прочные отношения дружбы, доверия и взаимной поддержки.
Свидетельством этому служат активный политический диалог, успешное взаимодействие двух стран в многосторонних форматах, а также планомерное развитие партнерства в торгово-экономической и культурно-гуманитарной сферах.
Уверен, наша совместная работа будет и впредь способствовать дальнейшему углублению многогранных казахско-армянских отношений по всему спектру двустороннего сотрудничества.
Желаю Вам, уважаемый Никол Воваевич, больших успехов в ответственной государственной деятельности, а народу Армении - благополучия и процветания».