Քամու ուժգնացում, տեղումներ՝ թաց ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով. առաջիկա օրերի եղանակի կանխատեսում
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Ապրիլի 12-ին առանձին շրջաններում՝ հատկապես Գեղարքունիքում, Վայոց ձորում և Սյունիքում, սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 30-35 մ/վ արագությամբ, որի հետևանքով հնարավոր է կոտրվեն ծառեր և վնասվեն տանիքներ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոն»-ից: Հանրապետության տարածքում ապրիլի 12-ի գիշերը, 14-ի ցերեկը, 15-ի գիշերը, 16-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Ապրիլի 12-ի ցերեկը, 13-ին, 14-ի գիշերը, 15-ի ցերեկն առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ, 13-ին՝ լեռնային շրջաններում` թաց ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան` 3-6 մ/վ, ապրիլի 12-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 30-35 մ/վ, 13-ին` 20-25 մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 12-13-ն աստիճանաբար կնվազի 10-13 աստիճանով, այնուհետև՝ աստիճանաբար կբարձրանա 6-8 աստիճանով։
Մայրաքաղաքում ապրիլի 12-ի և 13-ի գիշերը, 14-16-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Ապրիլի 12-ի ցերեկը քաղաքի առանձին հատվածներում սպասվում է կարճատև անձրև։ Ապրիլի 13-ի առավոտյան ժամերին և ցերեկը սպասվում է անձրև:

Усиление ветра, осадки в виде мокрого снега и дождя: прогноз погоды на ближайшие дни
12 апреля в некоторых районах: в Гегаркунике, Вайоц Дзоре и в Сюнике ожидается усиление ветра до 30-35 м/с, в результате чего могут быть повреждены крыши строений и деревья.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга. На территории республики ночью 12 апреля, днем 14-го, ночью 15-го и 16-го осадков не ожидается. Днем 12-го, 13-го, ночью 14-го, днем 15-го апреля в некоторых районах ожидаются осадки, 13-го - в горных районах в виде мокрого снега и дождя.
12 апреля в некоторых районах ожидается усиление ветра до 30-35 м/с, 13 апреля - до 20-25 м/с.
С 12-13 апреля температура воздуха постепенно понизится на 10-13 градусов, затем постепенно повысится на 6-8 градусов.
В столице ночью 12 и 13 апреля, с 14 по 16 осадков не ожидается. Днем 12 апреля в некоторых районах города ожидаются кратковременные дожди. В утренние часы и днем 13 апреля ожидается дождь.