Երևանում կայացել է «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովի բյուրոյի նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում փետրվարի 21-ին տեղի է ունեցել «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովի բյուրոյի նիստը: Մասնակցել են Արևելյան գործընկերության երկրներից Հայաստանի, Վրաստանի և Ուկրաինայի խորհրդարանների, ինչպես նաև Եվրոպական խորհրդարանի քաղաքական խմբերի պատվիրակությունների ղեկավարները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Ազգային ժողովից, նիստի ընթացքում Արևելյան գործընկերության երկրների պատգամավորները ներկայացրել են իրենց երկրներում ընթացիկ քաղաքական գործընթացների վերաբերյալ տեղեկատվություն: Քննարկվել են նաև Եվրոպական միությունում և Արևելյան գործընկերության տարածաշրջանում անվտանգային ու քաղաքական իրավիճակին վերաբերող հարցեր:
Ըստ աղբյուրի՝ փետրվարի 22-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի են ունենալու «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովի Քաղաքական հարցերի, մարդու իրավունքների և ժողովրդավարության հարցերի, Էներգետիկ անվտանգության հարցերի, Տնտեսական ինտեգրման, իրավական մոտարկման և ԵՄ քաղաքականությունների հետ համապատասխանեցման հարցերի, Սոցիալական հարցերի, կրթության, մշակույթի և քաղաքացիական հասարակության հարցերի հանձնաժողովների նիստերը:

The sitting of the Bureau of the Euronest Parliamentary Assembly held in Yerevan
YEREVAN, FEBRUARY 20, ARMENPRESS. The sitting of the Bureau of the Euronest Parliamentary Assembly took place in Yerevan on February 21. The heads of the delegations of the parliaments of Armenia, Georgia, Ukraine from the Eastern Partnership countries, as well as the political groups of the European Parliament took part.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the parliament of Armenia, during the sitting, the deputies of the Eastern Partnership countries presented information on the current political processes in their countries. Issues related to the security and political situation in the European Union and the Eastern Partnership area were also discussed.
The sittings of the Euronest PA Committees on Political Affairs, Human Rights and Democracy, Economic Integration, Legal Approximation and Convergence with EU Policies, Energy Security, Social Affairs, Employment, Education, Culture and Civil Society will be held on February 22 at aren Demirchyan Sports and Concert Complex.