ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՓԵՏՐՎԱՐԻ« ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության ամբողջ տարածքում փետրվարի 7-ի ցերեկը, փետրվարի 8-ին, 9-ին, 11-ին և 12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Փետրվարի 10-ին Երևանում և շրջանների զգալի մասում, 11-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը տեղեկացնում է, որօդի ջերմաստիճանը 7-9-ն աստիճանաբար կբարձրանա 6-8 աստիճանով, 10-ի ցերեկը նույնքան կնվազի:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան 2-5մ/վ: Փետրվարի 8-10-ն առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում 18-23մ/վ:

Во второй половине дня 7, 8, 9, 11 и 12 февраля на всей территории республики осадков не ожидается. Осадки в большинстве районов и в Ереване будут 10 февраля, в некоторых районах и в ночь на 11 февраля.
Как передает «Арменпресс», Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды РА сообщает, что с 7 по 9 февраля температура воздуха постепенно повысится на 6 - 8 градусов, днем 10-го так же понизится.
Ветер юго-западный, с порывами 2-5 м/с. С 8 по 10 февраля в отдельных районах ожидается усиление ветра до 18-23 м/с.