Արցախում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 74 նոր դեպք, հիվանդներից 5-ի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի հանրապետությունում վերջին մեկ օրում կատարվել 190 թեստավորում, գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 74 նոր դեպք:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Արցախի առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ ներկայում ստացիոնար բուժում է ստանում 23 վարակակիր: Բժիշկները 5 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 15-ինը՝ ծանր: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2022 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 2715 քաղաքացու հետազոտություն, որից 421-ի մոտ արձանագրվել է թեստի դրական պատասխան։
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը կրկին հորդորում է հետևել ցուցումներին նոր բռնկումներից խուսափելու և օր առաջ կորոնավիրուսային վարակը հաղթահարելու համար:

COVID-19: в Арцахе зарегистрировано 74 новых случая, 5 больных - в крайне тяжелом состоянии
За последние сутки в Республике Арцах было проведено 190 тестов, зарегистрировано 74 новых случая коронавирусной болезни.
Как передает Арменпресс, Министерство здравоохранения Арцаха сообщает, что в настоящее время 23 инфицированных коронавирусной болезнью получают стационарное лечение.
Врачи оценивают состояние пятерых пациентов как крайне тяжелое, 15– как тяжелое. Пациенты с легкой формой протекания заболевания получают амбулаторное лечение - на дому.
В течение 2022 года с целью лабораторного выявления коронавируса было проведено тестирование 2715 граждан, у 421 из которых был зафиксирован положительный ответ на тест.
Министерство здравоохранения Республики Арцах еще раз призывает следовать инструкциям, чтобы избежать новых вспышек и побороть коронавирусную инфекцию как можно раньше.