ՀՀ առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում մինչև 17-20 մ/վ, եղանակը կտաքանա 3-6 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի տարածքում հունվարի 30-ի ցերեկը, 31-ին, փետրվարի 1-3-ն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Փետրվարի 4-ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից՝ վկայակոչելով Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնը, քամին կլինի արևմտյան՝ 2-5 մ/վ արագությամբ, հունվարի 31-ին, փետրվարի 2-3-ն առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում մինչև 17-20 մ/վ:
«Օդի ջերմաստիճանը հունվարի 31-ից աստիճանաբար կբարձրանա 3-6 աստիճանով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ Երևան քաղաքում հունվարի 30-ի ցերեկը, 31-ին, փետրվարի 1-3-ն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Փետրվարի 4-ին սպասվում են տեղումներ:

В отдельных районах республики ожидается усиление ветра до 17-20 м/с, потеплеет на 3-6 градусов
На территории Армении днем 30 января, 31 января, 1-3 февраля ожидается погода без осадков. 4 февраля в отдельных районах ожидаются осадки.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения со ссылкой на Центр Гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, ветер ожидается западный с порывами до 2-5 м / с, 31 января, 2-3 февраля в отдельных районах ожидается усиление ветра до 17-20 м/с.
«Температура воздуха с 31 января постепенно повысится на 3-6 градусов», -говорится в сообщении.
В Ереване днем 30-го, 31-го января, с 1-3 февраля ожидается погода без осадков. 4-го февраля ожидаются осадки.