Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 357 նոր դեպք, առողջացել է 269 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում օգոստոսի 17-ին, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսի 357 նոր դեպք, առողջացել է 269 քաղաքացի, գրանցվել է մահվան 11 նոր դեպք: Մեկ օրում կատարվել է 6584 թեստավորում: Թեստավորման ընդհանուր թիվն այսպիսով հասել է 1 446 731-ի:
Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 235 171 դեպք, որոնցից 223 070-ն առողջացման, 4713-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6250 պացիենտ:
Նախորդ օրն արձանագրվել է նաև մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1138 է:

В Армении подтверждено 357 новых случаев COVID-19, 269 граждан выздоровели
ЕРЕВАН, 17 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. 17 августа, к 11:00, в Армении подтверждено 357 новых случаев коронавируса, выздоровели 269 граждан, зарегистрировано 11 новых смертей. За один день было проведено 6584 теста. Таким образом, общее количество тестов достигло 1 446 731.
Подтвержден 235 171 случай заболевания коронавирусом, из которых 223 070 вылечили и 4713 закончились смертельным исходом. 6250 пациентов в настоящее время проходят курс лечения от коронавирусной болезни.
Накануне зарегистрировано 2 случая смерти, когда пациент переболел коронавирусной инфекцией, но умер от другого заболевания. Всего таких случаев 1138.