Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը ժամանել է Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Փոխվարչապետի պաշտոնակատար Մհեր Գրիգորյանը «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում դիմավորել է երկօրյա այցով Հայաստան ժամանած Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնակատար Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից,այցի շրջանակում Շառլ Միշելը կհանդիպի ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին: Հանդիպումից հետո Նիկոլ Փաշինյանը և Շառլ Միշելը ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցություններն ամփոփող հայտարարություններով:
Եվրոպական խորհրդի նախագահը կհանդիպի նաև ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին, կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

YEREVAN, JULY 16, ARMENPRESS. Acting Deputy Prime Minister of Armenia Mher Grigoryan met European Council President Charles Michel at Zvartnots International Airport, who has arrived in Armenia on a two-day visit,
As ARMENPRESS was informed from the Office of Mher Grigoryan, in the framework of the visit Charles Michel will meet with caretaker Prime Minister Nikol Pashinyan. After the meeting, Nikol Pashinyan and Charles Michel will make statements to the media summarizing the talks.
The President of the European Council will also meet with the President of the Republic of Armenia Armen Sarkissian, will visit the Tsitsernakaberd Memorial to pay tribute to the memory of the victims of the Armenian Genocide.