Անհետ կորած ադրբեջանցի զինծառայողների մայրերը դարձյալ օգնություն են խնդրում Փաշինյանից
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի դեմ սանձազերծած պատերազմում անհետ կորած ադրբեջանցի զինծառայողների մայրերն օգնություն են խնդրում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` «Infoteka24» լրատվամիջոցը հայտնում է, որ զինծառայողների մայրերը բողոքի ակցիա են անցկացրել երկրի նախագահ Իլհամ Ալիևի վարչակազմի շենքի դիմաց:
Անհետ կորած զինծառայողների ծնողները հանդիպում են պահանջել նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ: Զինծառայողներից մեկի մայրը նշել է, որ արդեն հինգ ամիս է, ինչ տեղեկություն չունեն իրենց երեխաների ճակատագրից և օգնություն են խնդրում Հայաստանից:
Նա օգնություն է խնդրել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից` գտնելու իրենց երեխաներին, որովհետև Ադրբեջանում ոչ ոք չի արձագանքում իրենց խնդրանքներին:
Փետրվարի 8-ին ևս Արցախի դեմ սանձազերծած պատերազմում անհետ կորած ադրբեջանցի զինծառայողների մայրերն օգնություն էին խնդրել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից:

В Азербайджане родители пропавших без вести просят помощи у Пашиняна
Родители пропавших без вести азербайджанских военнослужащих 8–го апреля провели акцию перед зданием администрации президент Азербайджана, требуя ответов на свои вопросы и решить проблему пропавших без вести.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на «Infoteka24», по их словам, у них уже пять месяцев нет информации о судьбе своих родных, и их вопросы и требования остаются без ответа. Их никто не принимает, они не знают, куда идти, к кому обращаться.
Родители требуют встречи с президентом Азербайджана. Женщина говорит, что просит помощи у Армении. Она попросила премьер-министра Никола Пашиняна помочь найти ее детей, потому что в Азербайджане никто не реагирует на ее просьбы.
«Я говорю, что мой сын живой, он в плену, но никто не обращает внимания на это», – говорит мать одного из пропавших.