Արմեն Սարգսյանը և Լիլիթ Մակունցն անդրադարձել են ԱԺ արտահերթ ընտրությունների անցկացմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպմանն անդրադարձ է եղել երկրում ստեղծված իրավիճակին, այն հաղթահարելու ուղիներին, և, որպես հանգուցալուծում, խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների անցկացմանը:
Ներկայացնելով իրենց դիրքորոշումն ու մոտեցումները՝ Լիլիթ Մակունցը նշել է, որ «Իմ քայլը» խմբակցությունը կարևորում է ընտրական օրենսդրության կատարելագործումը և, մասնավորապես, առաջիկա արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների՝ համամասնական ընտրակարգով անցկացումը:

Армен Саркисян и Лилит Макунц коснулись проведения внеочередных парламентских выборов
Президент Армении Армен Саркисян сегодня встретился с лидером фракции Национального Собрания «Мой шаг» Лилит Макунц.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, oбсуждались сложившаяся в стране ситуация и пути преодоления внутриполитического кризиса. В этом контексте речь шла о проведении внеочередных парламентских выборов.
Представив свою позицию и подходы, Лилит Макунц отметила, что фракция «Мой шаг» работает над совершенствованием избирательного законодательства, в частности, проведением предстоящих внеочередных парламентских выборов по пропорциональной системе.