Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է «Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը իր նախաձեռնած խորհրդարանական և արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ քննարկումների շրջանակում հանդիպել է «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության նախագահ Նարինե Դիլբարյանի և կուսակցության խոսնակ Ռշտուն Մարտիրոսյանի հետ։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկրում ստեղծված իրավիճակը, այն հանգուցալուծելու և ներքաղաքական ճգնաժամը հաղթահարելու ուղիները:
Նարինե Դիլբարյանը ներկայացրել է իրենց մոտեցումներն ու առաջարկությունները՝ նշելով, որ «ժառանգությունը» ճգնաժամի հանգուցալուծման համար կարևորում է մինչև արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացումն արհեստավարժների անցումային կառավարության ձևավորումը և սահմանադրական փոփոխությունների, նոր ընտրական օրենսգրքի ընդունման խնդիրները, ինչպես նաև ընդգծել է Հանրապետության նախագահի ինստիտուտի դերը՝ որպես փոխըմբռնման ու երկխոսության հարթակ:

YEREVAN, MARCH 16, ARMENPRESS. Within the framework of his discussions with different parliamentary and extra-parliamentary political forces, President of Armenia Armen Sarkissian met with Chair of the Board of the Heritage party Narine Dilbaryan and party spokesperson Rshtun Martirosyan, the Presidential Office told Armenpress.
The meeting sides discussed the situation in the country and the ways of solving the domestic political crisis.
Narine Dilbaryan presented their approaches and priorities, stating that the Heritage party highlights the formation of transitional government of professionals before the holding of snap parliamentary elections, as well as the constitutional amendments, the adoption of new electoral code. She also highlighted the role of the Armenian presidential institute as a platform of mutual understanding and dialogue.