Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր կհանդիպի վարչապետ Փաշինյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, իր կողմից նախաձեռնած քննարկումների շրջանակում, մարտի 13-ին կհանդիպի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Մարտի 12-ին ՀՀ նախագահի աշխատակազմը հայտարարություն էր տարածել, որում ասվում էր. «Հաշվի առնելով, որ մարտի 13-ին Հանրապետության նախագահի նստավայր հանդիպման հրավիրվածներից «Իմ քայլը» և «Լուսավոր Հայաստան» խորհրդարանական խմբակցություններն ընդունել են հրավերը, «Բարգավաճ Հայաստան» խորհրդարանական խմբակցությունը և Հայրենիքի փրկության շարժումը հանդիպման համար առաջարկել են իրենց օրակարգն ու պայմաններ ներկայացրել, այս պահին մեկ սեղանի շուրջ հանդիպման ձևաչափը դառնում է անիրագործելի:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակելու է իր ջանքերը և պատրաստ է առանձին հանդիպումներ ունենալ ինչպես հրավիրվածների, այնպես էլ Ազգային ժողովի խմբակցություններում չընդգրկված պատգամավորների և արտախորհրդարանական տարբեր քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հետ»:

Сегодня президент Армен Саркисян встретится с премьер-министром Николом Пашиняном
В рамках инициированных им консультаций 13 марта президент Республики Армения Армен Саркисян встретится с премьер-министром страны Николом Пашиняном.
12 марта Аппарат президента РА распространил заявление, в котором говорилось: «Учитывая, что парламентские фракции «Мой шаг» и «Просвещенная Армения» приняли приглашение на встречу 13 марта в президентской резиденции, а парламентская фракция «Процветающая Армения» и Движение «За спасение Отечества» предложили свою повестку дня и условия для встречи, на данный момент формат встречи за одним столом становится неосуществимым.
Президент Армен Саркисян продолжит свои усилия, он готов к отдельным встречам как с приглашенными, так и с депутатами, не входящими во фракции Национального Собрания, с представителями различных внепарламентских политических сил».