Մհեր Գրիգորյանը և Տոյվո Կլաարն անդրադարձել են տարածաշրջանի հնարավոր ապաշրջափակման հարցերի
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից, փոխվարչապետը հանդիպման սկզբում ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը, հումանիտար խնդիրները և այն հիմնական սոցիալական և տնտեսական բացասական հետևանքները, որոնց հաղթահարման ուղղությամբ ներկա պահին ՀՀ կառավարությունը ջանքեր է գործադրում:
ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչը հայտնել է եվրոպական կողմի պատրաստակամությունը շարունակելու աջակցել Հայաստանին, այդ թվում` պատերազմի հետևանքների վերացման գործում:
Հանդիպման ընթացքում Մհեր Գրիգորյանը շեշտել է նաև ռազմագերիների շուտափույթ վերադարձի կարևորության մասին:
ՀՀ փոխվարչապետը և ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչը քննարկել են ՀՀ-ԵՄ գործընկերության օրակարգը և անդրադարձել տարածաշրջանի հնարավոր ապաշրջափակմանն առնչվող հարցերին:

Armenian Deputy PM, EU Special Representative discuss possible unblocking of the region
YEREVAN, FEBRUARY 23, ARMENPRESS. Deputy Prime Minister of Armenia Mher Grigoryan received the delegation led by Toivo Klaar, EuropeanUnionSpecial Representativefor theSouth Caucasusand theCrisis in Georgia.
As ARMENPRESS was informed from the Office of Mher Grigoryan, at the beginning of the meeting the Deputy PM presented the situation resulted by the war unleashed by Azerbaijan, the humanitarian issues and the negative social and economic consequences for the elimination of which the Armenian Government is making efforts at the moment.
The EU Special Representative expressed the readiness of the European side to continue supporting Armenia, including in the direction of elimination of the consequences of the war.
During the meeting Mher Grigoryan emphasized the importance of the speedy return of the POWs.
The Armenian Deputy PM and the Special Representative of the EU discussed Armenia-EU cooperation agenda and discussed issues of the possible unblocking of the region.