«Ուժեղ Հայաստան Ռուսաստանի հետ. հանուն նոր միության» շարժումը գործադիրին փոխանցեց իր պահանջները
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ուժեղ Հայաստան Ռուսաստանի հետ. հանուն նոր միության» շարժման անդամները կառավարությանը փոխանցեցին իրենց պահանջները: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Հանրապետության հրապարակում շարժման կազմակերպած երթի ավարտին ասաց կազմկոմիտեի անդամ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանը:
«Մենք` այսօրվա ակցիայի մասնակիցներս, եկանք այստեղ, որպեսզի կառավարության շենքում գտնվող մարդկանց ասենք մեր շարժման ստեղծման մասին ու փոխանցենք մեր պահանջները»,- ասաց Բաբուխանյանը:
Կազմկոմիտեի անդամը նշեց, որ իրենք պահանջում են հայ-ռուսական հարաբերությունների լավացում, հայրենիքի պաշտպանության և անվտանգության մակարդակի բարձրացում:
«Այսքանով մեր երթը համարենք ավարտված, հետագայում հանդիպումներ կլինեն նաև մարզերում և Երևանում: Նաև հանրահավաք կկազմակերպվի շատ շուտով, որի մասին կտեղեկացնենք»,- նշեց նա:
Փետրվարի 6-ին տեղի է ունեցել «Ուժեղ Հայաստան Ռուսաստանի հետ. հանուն նոր միության» շարժման հիմնադիր ժողովը, որից հետո շարժման անդամները երթ են իրականացրել դեպի կառավարության շենք:

Движение «Сильная Армения с Россией. За новый союз» передало свои требования исполнительной власти
Как передает Арменпресс, об этом заявил член оргкомитета, бывший депутат НС Айк Бабуханян в конце организованного движением шествия, на площади Республики.
«Мы, участники сегодняшней акции, пришли сюда, чтобы рассказать людям в здании правительства о создании нашего движения и донести наши требования», - сказал Бабуханян.
Член оргкомитета отметил, что они требуют улучшения армяно-российских отношений, повышения уровня обороны и безопасности Родины.
«На этом считаем наше шествие оконченным, в дальнейшем будут встречи в регионах и в Ереване. В ближайшее время организуется митинг, о котором мы сообщим», - сказал он.
6 февраля состоялось учредительное собрание движения «Сильная Армения с Россией. За новый союз», после которого участники движения прошли к зданию правительства.