Տիգրան Ավինյանն ընդունել է «Վեոլիա» ընկերության՝ Հայաստանի հարցերով տնօրենին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը փետրվարի 5-ին ընդունել է «Վեոլիա» ընկերության Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի երկրների գծով գործադիր փոխնախագահի տեղակալ, Հայաստանի հարցերով տնօրեն Մալիկա Գենդուրիին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Տիգրան Ավինյանի գրասենյակից:
Փոխվարչապետը կարևորել է «Վեոլիա» ընկերության գործունեությունը Հայաստանում՝ շեշտելով դրա շարունակականության անհրաժեշտությունը և Հայաստանի կառավարության շահագրգռվածությունը նոր ներդրումներ ներգրավելու հարցում: Նա ընդգծել է, որ ջրային ոլորտում տարվող քաղաքականությունն արդյունավետ կլինի ՀՀ կառավարության և ընկերության սերտ գործակցությամբ: Տիգրան Ավինյանը հավելել է, որ նախորդ տարի կորոնավիրուսի համավարակի և պատերազմի պատճառով մի շարք ծրագրեր են անավարտ մնացել, որոնք առաջիկայում պետք է շարունակվեն և կոնկրետ արդյունքներ ունենան: Փոխվարչապետն առանձնահատուկ ուշադրություն է հրավիրել ջրային համակարգի բարելավման խնդրի վրա՝ շեշտելով հատկապես արդյունավետ կառավարման անհրաժեշտությունը:
Մելիկա Գենդուրին շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար՝ ընդգծելով, որ կառավարության հետ համատեղ հնարավոր կլինի լուծել ոլորտում առկա խնդիրները, ինչպես նաև կայունացնել կողմերի միջև կնքված համաձայնագիրն ու ամբողջ ծավալով կյանքի կոչել այն:
Կողմերն անդրադարձել են նաև սակագնի հարցին, ինչպես նաև ծառայությունների մատուցմանն ու դրանց որակի բարձրացման հնարավորություններին:

Вице-премьер Авинян принял директора компании “Веолия” по вопросам Армении
Вице-премьер Тигран Авинян 5 февраля принял заместителя исполнительного вице-президента компании “Веолия” по странам Центральной и Восточной Европы, директора по Армении Малику Гендури.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе офиса Авиняна, вице-премьер отметил важность деятельности компании “Веолия” в Армении, подчеркнув необходимость ее преемственности и заинтересованность правительства Армении в привлечении новых инвестиций. Он подчеркнул, что проводимая в водном секторе политика будет эффективной в тесном сотрудничестве между правительством Республики Армения и компанией.
Тигран Авинян добавил, что в прошлом году из-за эпидемии коронавируса и войны остался незавершенным ряд программ, которые должны быть продолжены в ближайшее время и должны иметь конкретные результаты. Особое внимание вице-премьер уделил вопросу улучшения водной системы, подчеркнув необходимость эффективного управления.
Малика Гендури поблагодарила за прием, подчеркнув, что вместе с правительством удастся решить существующие в сфере проблемы, а также стабилизировать подписанное между сторонами соглашение и реализовать его в полном объеме.
Стороны затронули вопрос тарифов, а также предоставления услуг и возможностей повышения их качества.