Արմեն Սարգսյանին Ամանորի և Սուրբ Ծննդի տոների առթիվ շնորհավորել է ՌԴ վարչապետը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին Ամանորի և Սուրբ Ծննդի տոների առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«2020 թվականին ռուս-հայկական հարաբերությունները, որոնք հիմնված են բարեկամության և ռազմավարական գործընկերության սկզբունքների վրա, հետևողականորեն զարգացել են: Ակտիվ աշխատանքներ են կատարվել՝ մեծացնելու փոխգործակցությունը առևտրատնտեսական, ներդրումային, էներգետիկ, տրանսպորտային և մշակութային-հումանիտար ոլորտներում:
Համոզված եմ, որ մեր համատեղ ջանքերը 2021 թվականին կնպաստեն տարբեր ոլորտներում երկկողմ համագործակցության ամրապնդմանը, համատեղ խոշոր նախագծերի մեկնարկին, ինչպես նաև Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում ինտեգրացիոն փոխգործակցության խորացմանը: Մտադիր ենք ակտիվորեն համագործակցել Լեռնային Ղարաբաղի հետճգնաժամային վերականգնման հարցերում»,- մասնավորապես ասվում է Միխայիլ Միշուստինի շնորհավորական ուղերձում:
Ռուսաստանի վարչապետը Հայաստանի նախագահին մաղթել է առողջություն, երջանկություն և բարեկեցություն, իսկ Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում:

Russian PM congratulates Armenian President on New Year and Christmas
YEREVAN, DECEMBER 30, ARMENPRESS. Russian Prime Minister Mikhail Mishustin has sent a congratulatory letter to President of Armenia Armen Sarkissian on New Year and Christmas, the Presidential Office told Armenpress.
“The Russian-Armenian relations, which are based on the principles of friendship and strategic partnership, have consistently developed in 2020. Active works have been carried out aimed at increasing the mutual cooperation in commercial, investment, energy, transportation and cultural-humanitarian spheres.
I am sure that our joint efforts in 2021 will contribute to strengthening the bilateral cooperation in various areas, to the launch of major joint projects, as well as to deepening the integration partnership within the Eurasian Economic Union. We plan to actively cooperate on post-crisis restoration issues of Nagorno Karabakh”, the Russian PM said in his letter.
The Russian PM wished a good health, happiness and welfare to President Sarkissian, and to the good people of Armenia – peace and prosperity.