Արմեն Սարգսյանին Ամանորի և Սուրբ Ծննդի տոների առթիվ շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինն Ամանորի և Սուրբ Ծննդի տոների առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հուսով եմ, որ այն դժվարությունները և անհանգստությունները, որոնք բերեց ավարտվող տարին, կմնան անցյալում: Ցանկանում եմ վերահաստատել ռուս-հայկական դաշնակցային փոխգործակցության հետագա զարգացման վերաբերյալ տրամադրվածությունը՝ ի բարօրություն մեր երկու եղբայրական ժողովուրդների, ի շահ անդրկովկասյան տարածաշրջանում խաղաղության և անվտանգության ամրապնդման:
Մաղթում եմ Ձեզ և Ձեր հարազատներին ու մերձավորներին քաջառողջություն, երջանկություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»,- մասնավորապես ասված է ՌԴ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի անունից Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին է հանձնվել Խորհրդային Միության հերոս Գևորգ Վարդանյանին նվիրված նամականիշների հուշանվերային հավաքածու:

Владимир Путин поздравил Армена Саркисяна с наступающим Новым годом и Рождеством
Президент Российской Федерации Владимир Путин направил президенту Республики Армения Армену Саркисяну поздравительное послание по случаю наступающего Нового года и Рождества Христова. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента.
“Я надеюсь, что трудности и заботы, которые принес завершающийся год, останутся в прошлом. Я хотел бы подтвердить нашу приверженность дальнейшему развитию российско-армянского союзнического сотрудничества во благо наших двух братских народов, во благо укрепления мира и безопасности в Закавказском регионе.
Желаю Вам и Вашим близким и родным крепкого здоровья, счастья и успехов, а всем гражданам Армении мира и благополучия”, - говорится в поздравительном послании президента России.
От имени президента Российской Федерации президенту Республики Армения Армену Саркисяну был вручен цикл коллекционных марок, посвященных герою Советского Союза Геворгу Варданяну.