Արմեն Սարգսյանին Ամանորի և Սուրբ Ծննդի տոների առթիվ շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինն Ամանորի և Սուրբ Ծննդի տոների առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հուսով եմ, որ այն դժվարությունները և անհանգստությունները, որոնք բերեց ավարտվող տարին, կմնան անցյալում: Ցանկանում եմ վերահաստատել ռուս-հայկական դաշնակցային փոխգործակցության հետագա զարգացման վերաբերյալ տրամադրվածությունը՝ ի բարօրություն մեր երկու եղբայրական ժողովուրդների, ի շահ անդրկովկասյան տարածաշրջանում խաղաղության և անվտանգության ամրապնդման:
Մաղթում եմ Ձեզ և Ձեր հարազատներին ու մերձավորներին քաջառողջություն, երջանկություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»,- մասնավորապես ասված է ՌԴ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի անունից Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին է հանձնվել Խորհրդային Միության հերոս Գևորգ Վարդանյանին նվիրված նամականիշների հուշանվերային հավաքածու:

Putin congratulates Armenia’s President on New Year and Christmas
YEREVAN, DECEMBER 30, ARMENPRESS. President of Russia Vladimir Putin has sent a congratulatory letter to Armenian President Armen Sarkissian on New Year and Christmas, the Armenian President’s Office told Armenpress.
“I hope the difficulties and concerns which this year brought will stay in the past. I would like to reaffirm the intention to further develop the Russian-Armenian allied partnership for the welfare of our two brotherly peoples, for the strengthening of peace and security in the South Caucasian region.
I wish you and your relatives good health, happiness and all the best, and to all citizens of Armenia – peace and prosperity”, reads the Russian leader’s congratulatory message.
On behalf of the Russian President, collection of souvenir stamps dedicated to USSR Hero Gevorg Vardanyan has been handed over to President Armen Sarkissian.