Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Կատարի էմիրին` երկրի Ազգային տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կատարի Պետության էմիր շեյխ Թամիմ Բին Համադ Ալ Թանիին՝ երկրի Ազգային տոնի առթիվ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը բարձր է գնահատել Հայաստանի և Կատարի միջև ձևավորված փոխվստահության մթնոլորտը և կառուցողական երկխոսությունը:
«Վստահ եմ, որ մեր պայմանավորվածությունների հետևողական իրագործումը նոր լիցք կհաղորդի միջպետական համագործակցությանը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»,- ասվում է նախագահ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձում:

Армен Саркисян поздравил эмира Катара с Национальным праздником страны
Президент Армении Армен Саркисян по случаю Национального праздника страны направил эмиру Катара шейху Тамиму бин Хамаду Аль Тани поздравительное послание. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
Президент Армен Саркисян высоко оценил сформировавшуюся между Арменией и Катаром атмосферу взаимного доверия и конструктивный диалог.
“Уверен, что последовательная реализация наших договоренностей придаст новый импульс межгосударственному сотрудничеству во благо наших народов”,- говорится в поздравительном послании президента Саркисяна.