ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակում է խորհրդակցությունները խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել Սոցիալ-դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության ատենադպիր Ռադիկ Կարապետյանի, Ռամկավար ազատական կուսակցության ատենապետ Հրաչյա Կարապետյանի, Կանաչների կուսակցության նախագահ Արմենակ Դովլաթյանի, «Պաշտպան Հայրենյաց» ազգային մշակութային հիմնադրամի նախագահ Գագիկ Սաֆարյանի, «Հայոց Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Անահիտ Եղոյանի, «Արդարություն» կուսակցության նախագահ Արթուր Բալոյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել երկրում ստեղծված իրավիճակի, այն հանգուցալուծելու ուղիների շուրջ: Կուսակցությունների ներկայացուցիչներն իրենց տեսակետներն ու մոտեցումներն են արտահայտել իրավիճակի վերաբերյալ:

Армен Саркисян продолжает консультации с политическими силами
Президент Республики Армения Армен Саркисян продолжает консультации с парламентскими и внепарламентскими силами. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента.
Президент Саркисян встретился с председателем Социал-демократической партии “Гнчакян” Радиком Карапетяном, председателем партии “Рамкавар Азатакан” Грачья Карапетяном, председателем партии зеленых Арменаком Довлатяном, председателем Национального фонда “Защитник Отечества” Гагиком Сафаряном, председателем партии “Айоц айреник” Анаит Егоян, с председателем партии “Справедливость” Артуром Балояном.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями о ситуации в стране и путях ее разрешения. Представители сторон высказали свои взгляды и подходы к ситуации.