«Դադիվանքից՝ Երևան». Ժողովրդական արվեստների թանգարանում հետաքրքիր ցուցահանդես-վաճառք կգործի
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախցիներին աջակցելու նպատակով դեկտեմբերի 16-ին Ժողովրդական արվեստների թանգարանում տեղի կունենա «Դադիվանքից՝ Երևան» խորագրով ցուցահանդես-վաճառքը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նախաձեռնության շրջանակում ներկայացված կլինեն Դադիվանքից բերված Կտակարաններ, խաչեր, սրբապատկերներ, հուշանվերներ, ինչպես նաև հայոց պատմության կարևորագույն էջերը լուսաբանող գրքեր, ֆոտոալբոմներ։
Այցելուները հնարավորություն կունենան ձեռք բերել «Դադիվանքի անուշները»՝ ժենգյալով հաց, փախլավա, գաթա՝ պատրաստված Արցախի կանանց ձեռքով։
«Դադիվանքից մի մասնիկ վերցնելով մեզ հետ՝ դեկտեմբերի 16-ին կենտրոնացնենք բոլորիս ուժերը Ժողովրդական արվեստի թանգարանում, որպեսզի հաղթահարենք ու հաղթենք նաև մշակույթով։

“Из Дадиванка в Ереван”: в Музее народного творчества откроется самобытная выставка-продажа
С целью оказания арцахцам содействия 16 декабря в Музее народных искусств состоится выставка-продажа “Из Дадиванка в Ереван”.
Как передает «Арменпресс», в рамках инициативы будут выставлены провезенные из Дадиванка Библии, кресты, иконы, сувениры, а также книги, фотоальбомы, освещающие важнейшие страницы армянской истории.
Посетители смогут приобрести сладости Дадиванка, женгялов хац (хлеб), пахлаву, гату, приготовленную руками арцахских женщин.
“Привезя с собой частицу Дадиванка, 16 декабря мы сконцентрируем все свои силы в Музее народного творчества, чтобы преодолеть все и нашей культурой одержать победу. Все вместе поможем нашим арцахцам”, - говорится в сообщении музея.