Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Վան Գրիգորյանի հետ։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Արցախի շուրջ վերջին զարգացումներին և, այդ համատեքստում, երկրում ստեղծված իրավիճակին։ Վան Գրիգորյանն ասել է, որ խորապես մտահոգված ու անհանգստացած են ստորագրված եռակողմ հայտարարությամբ եւ դրա դրույթներով։
Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ Արցախն այսօր ունի տարաբնույթ և հատկապես հումանիտար խնդիրներ, և միայն համազգային միասնությամբ ու համատեղ ջանքերով է հնարավոր լուծել այդ խնդիրները։
Նախագահ Սարգսյանն ու Վան Գրիգորյանը մտքեր են փոխանակել նաև համահայկական օրակարգի մյուս առաջնահերթությունների վերաբերյալ։

President Sarkissian holds phone talk with co-chair of Armenian Assembly of America
YEREVAN, NOVEMBER 15, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian held a telephone conversation with co-chair of the Board of Trustees of the Armenian Assembly of America Van Krikorian, the presidential office told Armenpress.
The officials discussed the latest developments around Artsakh and the current situation in the country in this context. Van Krikorian said they are deeply concerned over the recent statement signed by Armenia, Azerbaijan and Russia on ceasefire in Nagorno Karabakh and its terms.
President Sarkissian said Arsakh is facing various and especially humanitarian problems today, adding that these issues are possible to solve only by national unity and joint efforts.
President Sarkissian and Van Krikorian also exchanged views on other priorities of the pan-national agenda.