Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Վան Գրիգորյանի հետ։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Արցախի շուրջ վերջին զարգացումներին և, այդ համատեքստում, երկրում ստեղծված իրավիճակին։ Վան Գրիգորյանն ասել է, որ խորապես մտահոգված ու անհանգստացած են ստորագրված եռակողմ հայտարարությամբ եւ դրա դրույթներով։
Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ Արցախն այսօր ունի տարաբնույթ և հատկապես հումանիտար խնդիրներ, և միայն համազգային միասնությամբ ու համատեղ ջանքերով է հնարավոր լուծել այդ խնդիրները։
Նախագահ Սարգսյանն ու Վան Գրիգորյանը մտքեր են փոխանակել նաև համահայկական օրակարգի մյուս առաջնահերթությունների վերաբերյալ։

Состоялся телефонный разговор Армена Саркисяна с сопредседателем Попечительского совета ААА
Президент Республики Армения Армен Саргсян провел телефонный разговор с сопредседателем Попечительского совета Армянской Ассамблеи Америки Ваном Григоряном.
Об этом Арменпресс сообщили в Управлении по связям с общественностью аппарата президента РА.
Собеседники говорили о последних событиях вокруг Арцаха и в этом контексте - о ситуации в стране. Ван Григорян сказал, что они глубоко обеспокоены подписанием трехстороннего заявления и его положениями.
Президент Саркисян отметил, что сегодня в Арцахе есть множество проблемы, особенно гуманитарных, и решить эти проблемы можно только на основе национального единства и совместных усилий.
Президент Саркисян и Ван Григорян обменялись мнениями и по другим приоритетам общеармянской повестки дня.