ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈԵՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակում է քաղաքական խորհրդակցությունները խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից;
Նախագահն Սարգսյանը հանդիպել է Հայաստանի դեմոկրատական կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանի, «Հայ կառուցողական» կուսակցության ղեկավար Անդրեաս Ղուկասյանի և «Քաղաքացու որոշում» սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության ներկայացուցիչներ Սուրեն Սահակյանի ու Գոռ Հակոբյանի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում մտքեր են փոխանակվել երկրում ստեղծված ներկա իրավիճակի շուրջ, անդրադարձ է եղել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի միջև ստորագրված փաստաթղթին:
Կուսակցությունների ներկայացուցիչներն իրենց տեսակետներն ու մոտեցումներն են արտահայտել իրավիճակի վերաբերյալ: Նախագահ Սարգսյանը կարևորել է ազգային համախմբվածությունը և կայունության պահպանումը երկրում:

YEREVAN, NOVEMBER 13, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian continues holding political consultations with the parliamentary and extra-parliamentary forces, the Presidential Office told Armenpress.
President Sarkissian this time received the representatives of the Democratic Party of Armenia, the Armenian Constructive Party and the Citizen’s Decision social-democratic party.
The meeting participants exchanged views on the current situation in the country, as well as the document signed by Armenia, Russia and Azerbaijan over the settlement of the Nagorno Karabakh conflict.
The party members presented their views and approaches on the current situation.
President Sarkissian highlighted the importance of maintaining national unity and stability in the country.