Սա միջազգային հանցավոր ցանց է. ՀՀ վարչապետը՝ վարձկանների հավաքագրման և Արցախի դեմ ագրեսիայում ներգրավման մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ առկա են ամբողջական եւ համապարփակ ապացույցներ, որ հազարավոր վարձկաններ Սիրիայում հավաքագրվել են, Թուրքիայի կողմից տեղափոխվել Ադրբեջան եւ ներգրավվել Արցախի դեմ ռազմական ագրեսիայի մեջ:
ՀՀ վարչապետը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում հրապարակել է վարձկան-ահաբեկչի հարցաքննության տեսանյութը: «Սա միջազգային հանցավոր ցանց է եւ սրա բացահայտումը չի կարող անհետեւանք մնալ: Առաջիկայում կլինեն նոր վկայություններ»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Հանձնարարել էին գրավել գյուղը և կենդանի ոչ ոքի չթողնել. ՔԿ-ն հրապարակել է վարձկանի հարցաքննությունից հատված

Это международная преступная сеть. Пашинян - о вербовке наемников и их причастности к агрессии проти
Премьер-министр РА Никол Пашинян заявил, что есть полноценные и исчерпывающие свидетельства того, что тысячи наемников были завербованы в Сирии, перевезены Турцией в Азербайджан, и здесь они участвовали в военной агрессии против Арцаха.
Премьер-министр РА опубликовал на своей странице в Facebook видео допроса террориста-наемника. «Это международная преступная сеть, и ее обнаружение не может пройти без последствий. В ближайшее время появятся новые свидетельства», - как передает Арменпресс, сказал Никол Пашинян.