Քաղաքապետ Հայկ Մարությանն այցելել է Արցախի՝ երևանաբնակ նոր հերոսների ընտանիքներին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն այցելել է օրերս «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչմանն արժանացած ԱՀ պաշտպանության բանակի երևանաբնակ զինծառայողներ Յուրա Ալավերդյանի ու Էդգար Մարկոսյանի ընտանիքներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Հայրենիքի պաշտպանության և անվտանգության ապահովման գործում Արցախի Հանրապետությանը մատուցած բացառիկ ծառայությունների, ցուցաբերած քաջության ու անձնական արիության համար ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հրամանագրով «Ոսկե արծիվ» շքանշանի արժանացած երևանցի տղաների ընտանիքի անդամները լրահոսից են տեղեկացել իրենց որդիների սխրանքի մասին: Շնորհակալություն հայտնելով հայրենանվեր զավակներ լույս աշխարհ բերելու և դաստիարարակելու համար՝ քաղաքապետ Հայկ Մարությանը նշել է, որ առաջնագծի հաղթական ոգին ապահովվում է հենց նրանց սխրանքների օրինակով:
Յուրա Ալավերդյանը Ֆիզուլիի հատվածում խոցել է 9 տանկ և մեկ միավոր ավտոտեխնիկա: Էդգար Մարկոսյանը՝ 10 տանկ:
Էդգար Մարկոսյանի մայրն ուսուցչուհի է և այսօր էլ շարունակում է իր որդու օրինակով կրթել հայրենիքի նվիրյալ սերունդ:
Ալավերդյանների ընտանիքում էլ վստահ են, որ քաջարի հայորդիների կենաց ու մահու պայքարի արդյունքը լինելու է մեր հաղթանակը:

Мэр Еревана посетил членов семей новых Героев Арцаха
Мэр Еревана Айк Марутян посетил семьи Юры Алавердяна и Эдгара Маркосяна, военнослужащих Армии обороны Республики Арцах, недавно удостоенных высшего звания «Герой Арцаха».
Как сообщили Арменпресс в управлении информации и связей с общественностью мэрии Еревана, члены семьи молодых армянских героев узнали о героизме своих сыновей из новостей.
Выразив благодарность за воспитание таких патриотичных сыновей, мэр Айк Марутян отметил, что победный дух фронта обеспечивается примером их героизма.
Юра Алавердян уничтожил 9 танков и одну единицу бронетехники врага на участке Физули. Эдгар Маркосян - 10 танков.
Мать Эдгара Маркосяна - учительница, и сегодня она продолжает воспитывать преданное своей Родины поколение по примеру своего сына.
В семье Алавердянов уверены, что результатом борьбы отважных армян не на жизнь, а на смерть, станет наша победа.