Նազարբաևը շնորհավորել է Արմեն Սարգսյանին ՀՀ Անկախության տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Այսօր ձեր երկիրը վստահորեն շարժվում է քաղաքական և սոցիալ-տնտեսական առումով կայուն զարգացած պետություն կառուցելու ուղղությամբ: Հղում եմ իմ ջերմ բարեմաղթանքները Հայաստանին, որը Դուք գլխավորում եք, մաղթում հետագա դինամիկ զարգացում և բարգավաճում։
Հատկապես ուրախ եմ, որ Նուր-Սուլթանը և Երևանը զարգացնում են արդյունավետ համագործակցություն՝ հիմնված բարեկամության և փոխըմբռնման վրա: Վստահ եմ, որ ապագայում ևս մեր երկրների միջեւ երկկողմ համագործակցությունը կշարունակի ամրապնդվել:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և բարօրություն, իսկ Հայաստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

First President of Kazakhstan congratulates Armenia’s Sarkissian on Independence Day
YEREVAN, SEPTEMBER 21, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian received a congratulatory letter from First President of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev on the occasion of the Armenian Independence Day, the Armenian President’s Office told Armenpress.
“Today your country is confidently moving on the path of building a stable and developed state from political and socio-economic terms. I address my warm wishes to Armenia led by you, wishing further dynamic development and prosperity.
I am specifically happy that Nur-Sultan and Yerevan develop productive cooperation based on friendship and mutual understanding. I am sure that in the future as well the bilateral partnership between our countries will continue strengthening.