Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացնում է Հայաստանի վերափոխման ռազմավարությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացնում է Հայաստանի վերափոխման ռազմավարությունը՝ մինչև 2050 թվականը Հայաստանի զարգացմանն ուղղված համահայկական օրակարգը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ վարչապետը ռազմավարությունը ներկայացնում է Մատենադարանում՝ Անկախության 29-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում:
Փաշինյանը նախ առաջարկեց այսօրվա իրականությանը նայել 30 տարի առաջվա աչքերով: «Արդյոք մենք այն ժամանակ մեր մտապատկերում, մեր օրակարում ձևավորվել ենք միտք, թե ինչպիսին ենք մենք պատկերացնում ՀՀ-ն 2020 թվականին: Ցավոք պետք է արձանագրեմ, որ մեր իրականության մեջ՝ առնվազն պետական մակարդակում, առնվազն 30 տարվա կտրվածքով այդպիսի ռազմավարություն չի եղել»,-ասաց վարչապետը:
Նար կարծիքով՝ սա, գուցե, նաև պայմանավորում է այսօրվա բազմաթիվ խնդիրները:
Փաշինյանը շեշտեց. «Հայաստանի վերափոխման 30 տարվա ռազմավարությունը շատ կարևոր է մեզ համար, հասկանալու համար, թե մենք ինչ ենք ուզում, ուր ենք գնում և ինչպիսին ենք պատկերացնում մեր ՀՀ-ն՝ 2050 թվականին»:

YEREVAN, SEPTEMBER 21, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan is introducing Armenia’s transformation strategy – the pan-Armenian agenda directed for Armenia’s development by 2050.
The PM is presenting the strategy in the Matenadaran on the occasion of the 29th anniversary of Armenia’s Independence.
Firstly, Pashinyan proposed to look at today’s reality through the eyes of 30 years ago. “Did we then have an idea how we would imagine Armenia in 2020? Unfortunately, I must record that no such strategy existed in our reality, at least at the state level”, he said. “The 30 years strategy of Armenia’s transformation is very important for us, in order to understand what we want, where we move on and how we imagine our Armenia in 2050”.