Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Ինդոնեզիայի նախագահին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 17ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ինդոնեզիայի Հանրապետության նախագահ Ջոկո Վիդոդոյին՝ երկրի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
«Վստահ եմ, որ Հայաստանի և Ինդոնեզիայի միջև հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`մասնավորապես նշված է Արմեն Սարգսյանի ուղերձում:
Հայաստանի նախագահը Ջոկո Վիդոդոյին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Ինդոնեզիայի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն:

YEREVAN, AUGUST 17, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian has congratulated Indonesia’s President Joko Widodo on the Indonesian Independence Day.
“I am confident that the relations between Armenia and Indonesia will continue developing both bilaterally and in multilateral arenas for the benefit of our nations,” Sarkissian said in a telegram published by his office.
The Armenian President wished President Widodo strong health and success, and to the people of Indonesia peace and prosperity.