Արմեն Սարգսյանն այցելել է հակառակորդի կրակոցից զոհված զինծառայող Սոս Էլբակյանի ընտանիքին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այցելել է Շիրակի մարզի Մարմաշեն համայնքում բնակվող Էլբակյանների ընտանիքին։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Նրանց որդին՝ հայկական զինված ուժերի կապիտան Սոս Էլբակյանն, օրեր առաջ զոհվել էր հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի հյուսիս-արևելյան՝ Տավուշի հատվածում՝ Ադրբեջանի սանձազերծած ռազմական գործողությունների հետևանքով։
Նախագահ Սարգսյանն իր խորին ցավակցությունն է հայտնել կապիտան Էլբակյանի ծնողներին, նշել, որ նրանց որդին իր երիտասարդ կյանքն է զոհաբերել՝ անձնվիրաբար պաշտպանելով հայրենիքի սահմանը և բոլորիս խաղաղությունն ու անվտանգությունը։
Հանրապետության նախագահը նաև երախտագիտություն է հայտնել կապիտան Սոս Էլբակյանի ծնողներին՝ այդպիսի քաջ ու հայրենասեր զավակ դաստիարակելու համար:«Խոնարհվում եմ նրա անմար հիշատակի առաջ։ Նրա սխրանքն անմահ է»,-ասել է նախագահ Սարգսյանը, նշելով, որ մենք բոլորս հպարտանում ենք մեր բանակով ու նրա խիզախ զինծառայողներով:
Մարմաշենի վանքում նախագահ Արմեն Սարգսյանը մոմ է վառել կապիտան Սոս Էլբակյանի և հանուն հայրենիքի իրենց կյանքը զոհաբերած մեր բոլոր զինծառայողների հիշատակին։

Президент посетил семью погибшего военнослужащего Соса Элбакяна
Президент Армении Армен Саркисян сегодня посетил семью Элбакян, проживающую в общине Мармашен Ширакской области. Их сын, капитан Вооруженных сил Армении Сос Элбакян был убит несколько дней назад в северо-восточной части армяно-азербайджанской государственной границы в результате развязанных Азербайджаном военных действий.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, Армен Саркисян выразил глубокие соболезнования родителям капитана Элбакяна, отметив, что их сын пожертвовал своей молодой жизнью, самоотверженно защищая границу Родины, мир и безопасность всех нас.
Президент Республики также поблагодарил родителей капитана Соса Элбакяна за воспитание такого смелого и патриотичного сына. «Я преклоняюсь перед его вечной памятью. Его героизм бессмертен», - сказал президент Саркисян, отметив, что мы все гордимся нашей армией и ее смелыми солдатами.
В монастыре Мармашена президент Армен Саркисян зажег свечу в память о капитане Сосе Элбакяне, всех наших военнослужащих, которые пожертвовали своей жизнью ради Родины.