Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԲԴԽ նախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
22 տարի առաջ ստեղծվեց Վճռաբեկ դատարանը, և Հայաստանում երկաստիճան դատական համակարգից անցում կատարվեց եռաստիճանի։
Նախագահ Սարգսյանն իր շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքներն է փոխանցել դատական համակարգին ու դատավորներին, Վճռաբեկ դատարանի աշխատակազմին` նշելով, որ արդար ու ժողովրդի վստահությունը վայելող դատական համակարգը յուրաքանչյուր երկրի զարգացման ու կայունության հիմնասյունն է:

Армен Саркисян провел телефонный разговор с председателем ВСС
Президент Республики Армения Армен Саркисян провел телефонный разговор с председателем Высшего судебного совета Республики Армения Рубеном Вардазаряном. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
22 года назад был создан Кассационный суд, и в Армении был совершен переход от двухступенчатой судебной системы к трехступенчатой.
Президент Саркисян передал свои поздравления и добрые пожелания всем представителям судебной системы и судьям, аппарату Кассационного суда, отметив, что справедливая и пользующаяся доверием народа судебная система является основой развития и стабильности всех стран.