Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովենիայի նախագահին՝ երկրի Պետականության օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովենիայի Հանրապետության նախագահ Բորութ Պահորին՝ երկրի Պետականության օրվա կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Նախագահը մասնավորապես նշել է, որ Հայաստանը կարևորում է Սլովենիայի հետ ընդհանուր արժեքների և փոխշահավետ համագործակցության վրա հիմնված բարեկամական կապերը։
«Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք խորացնել և ամրապնդել մեր երկրների միջև հարաբերությունները թե՛ երկկողմ, և թե՛ բազմակողմ ձևաչափերում, որին մեծապես կնպաստի նաև Հայաստան-Եվրամիություն Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկումը»,-նշվում է ուղերձում։
Նախագահ Սարգսյանը Բորութ Պահորին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Սլովենիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն։

YEREVAN, JUNE 25, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian sent a congratulatory letter to President of Slovenia Borut Pahor on the Statehood Day, the Armenian President’s Office told Armenpress.
In his letter President Sarkissian said Armenia attaches importance to the friendly relations with Slovenia which are based on common values and mutually beneficial cooperation.
“I am full of hope that we will be able to deepen and strengthen the relations between our countries with joint efforts both at the bilateral and multilateral formats which will be greatly contributed by the implementation of the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement”, the letter says.
The Armenian President wished his Slovenian counterpart good health and success, and to the good people of Slovenia – peace and welfare.